ورود به چت روم
چت روم جوانان و نوجوانان ویژه دهه 70 و 80
ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

قرن حاضر، قرن جنگ های صلیبی فرهنگی است!

آری؛ امروز به اعتباری می توان گفت که صاحبان قدرتهای برتر نظامی و صنعتی، مغول های با فرهنگ عصر حاضرند! صلیبیون قرن اتم اند! اما به جای شیهه اسب ها و برق شمشیر ها و غبار لشکرها، آنچه به کار آنها می آید و در همه جای جهان دیده و شنیده می شود، شیهه ی بی امانی است که از حلقوم رادیو ها و تلویزیون ها بر می آید و برق خیره کننده ای است که از چشم دوربین ها ساطع می شود و غبار عالمگیری است که از موج ماهواره ها و دکل ها بر می خیزد. امروز حاجت به قلعه کوب و منجنیق نیست. ماهواره ها و دکل ها، این منجنیق های مستقر در آسمان و زمین، از آخرین غروبگاه خورشید در مغرب، نخستین طلوعگاه او را در مشرق، هدف قرار می دهند، پیش از آنکه خورشید را فرصتی و فراغتی برای طلوع باشد.

این لشکرکشی فرهنگی، به ایلغار مغولی و قتل عام صلیبی و قلعه کوفتن و سر بریدن، منحصر و محدود نیست. میمنه ی سپاه، سر می برد، و میسره ی سپاه، دل می برد!

صاحبان قدرتهای برتر نظامی و صنعتی در قرن بیست یکم، "دجال"های عصرند، مرکوب آنان از هر سر موی، آوازی سر می دهد و آوازه ای در گوشها می افکند، چندان که گاه بسیاری از فرهنگسازان بشریت را نیز شیفته و فریفته خویش می سازد و کسانی را که خود در بستر تاریخی پدیدآورندگان فرهنگ و زایندگان تمدن و امهات علم و فضیلیت پرورش یافته‌اند، بر مرکوب می نشاند و به شوق خانه بخت و مدینه فاضله موعود غرب، از موطن ظاهری و باطنی شان در شرق بیرون می برد و در گریز از خراجات و خرابات شام، بارکش غول بیابان می کند! و چون این وضعیت بروز کرد باید ناله برآورد و گفت:

دلبران دل می برند اما تو جانم می بری


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

همیشه تنها Holly نقطه ... ته خط دکوراسیون داخلی آتشبازان دانلود سریال های خارجی خانه کتاب و ترجمه دقیق: اولین مرکز ترجمه تخصصی در ایران؛ ترجمه بیش از 400هزار واژه تخصصی در ماه ==>> ورود از پیوند ها [ᴍ ᴀ ᴍ ᴀ ᴅ ʜ ᴀ ᴄ ᴋ]نه هکریم نه ادعایی داریم فقط پست های نابی میزاریم دکتر سلام | مجله پزشکي دکتر سلام فروش لوازم تابلو سازي اندیشه